Ręczne czy elektryczne młynki do kawy?

Za dobrą kawę w kawiarni trzeba zapłacić nawet kilkanaście złotych. Wielu nie wyobraża sobie jednak poranka bez filiżanki aromatycznej, pobudzającej kawy. Codzienne wizyty w kawiarni mogłyby poważnie wydrenować nasz portfel. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie by zostać domowym baristą.

Zostań domowym baristą

Niezbędny sprzęt konieczny do tworzenia kawy takiej jak w profesjonalnej kawiarni można kupić na własną rękę. Lepiej jednak zapomnieć o gotowych kawach mielonych, sprzedawanych w paczkach. W najlepszych kawiarniach kawa parzona jest wyłącznie ze świeżo zmielonych ziaren. W poszukiwaniu idealnego smaku czarnego wywaru dobrze jest zaopatrzyć się w młynek do kawy.

Młynki ręczne i elektryczne

Dawniej młynek do kawy obecny był w każdym polskim domu. W tych bogatszych parzeniem kawy zajmowała się osobna służąca, zwana kawiarką. Dzisiaj na taki luksus mało kto może sobie pozwolić i za parzenie kawy musimy zabrać się samodzielnie. Można postawić na tradycyjne ręczne młynki do kawy. Niestety mielą one dość grubo ziarna kawy. Gdy brakuje czasu lepiej sprawdzą się młynki automatyczne. Najlepszą jakość ziaren pozwalają uzyskać młynki żarnowe. Zasada ich działania jest podobna do młynków ręcznych. Drobno zmielone ziarna takim młynkiem można spokojnie stosować w nawet najdroższych ekspresach do kawy. Dostępne są ponadto w sprzedaży młynki sterowane komputerowo. Za ich pomocą można uzyskać najbardziej pożądaną grubość ziaren. Zwolennicy tradycji powinni więc zdecydować się na młynek ręczny. Gdy brakuje chęci i czasu najlepszy będzie młynek elektryczny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *