Jaki ekspres do kawy wybrać?

Ludzi można podzielić na dwie grupy. Do pierwszej zaliczamy osoby, które od rana funkcjonują na wysokich obrotach. Druga grupa to osoby, które życie zaczynają dopiero od filiżanki mocnej kawy. Wielu pośród nich to prawdziwi kawosze, ceniący sobie wyjątkowy aromat świeżo parzonej kawy.

Najpopularniejsze ekspresy ciśnieniowe

Dawniej proces parzenia kawy przypominał prawdziwy rytuał. Ziarna najpierw się mieliło przy pomocy ręcznego młynka do kawy, a następnie zaparzało w odpowiedni sposób. Dzisiaj możemy cieszyć się doskonałym aromatem świeżo mielonej kawy za pomocą ekspresu. Największą popularnością cieszą się ekspresy ciśnieniowe. W trosce o najwyższą jakość napoju warto zdecydować się na ekspres z wbudowanym młynkiem. Ekspres ciśnieniowy pozwala przygotować kawę na wiele różnych sposobów. Proces parzenia kawy jest w pełni zautomatyzowany. To idealne rozwiązanie dla osób ceniących sobie wygodę.

Ekspresy kapsułkowe, saszetkowe, kombinowane

Alternatywą dla ekspresów z wbudowanym młynkiem będą ekspresy kapsułkowe. Jak sama nazwa wskazuje kawa parzona jest ze specjalnych kapsułek. Zaliczany jest również do ekspresów ciśnieniowych. Alternatywą może być również saszetkowy ekspres do kawy. Kawa znajduje się w specjalnych saszetkach. Jest to rozwiązanie zdecydowanie tańsze. Gdy nie mamy zbyt wiele miejsca na ekspres do kawy zdecydujmy się na ekspresy kombinowane. Pod względem wielkości ustępują one tradycyjnym ekspresom ciśnieniowym. Mogą być wyposażone w .

Jak widać wybór ekspresu do kawy nie jest łatwym zadaniem. Wszystko zależy od zasobności naszego portfela oraz oczekiwań względem urządzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *