Termos do kawy

Dojazd do pracy zajmuje sporo czasu? W codzienną podróż warto zabrać ze sobą kawę. W porannym rozgardiaszu czasami brakuje czasu i chęci by na spokojnie delektować się aromatem kawy. Monotonne stanie w korkach może zmienić swe oblicze, gdy w ręku mamy pobudzającą kawę.

Ciesz się smakiem kawy przez cały dzień

Termos do kawy to również spora oszczędność. Po co wydawać pieniądze na kawę w kawiarni skoro równie dobrą możemy zaparzyć samodzielnie. W polskich domach coraz częściej można spotkać nowoczesne ciśnieniowe ekspresy do kawy. Pod względem smaku, aromatu i zapachu niczym nie ustępują naparom wychodzącym z rąk profesjonalnych baristów. Kawę przygotowaną ze świeżo zmielonych ziaren wystarczy przelać do termosu i cieszyć się jej niezrównanym smakiem przez cały dzień.

Jaki termos do kawy wybrać?

Najtańsze modele termosów znajdziemy już za kilkanaście złotych. Jest ono dobre, ale na jednorazową, daleką wyprawę. Jeśli termos do kawy ma nam służyć na co dzień lepiej zainwestować w model o nieco wyższej jakości. Dobry termos do kawy powinien być odporny na wszelkie uszkodzenia. Doskonale sprawdzi się więc termos wykonany ze stali nierdzewnej. Są lżejsze od termosów plastikowych, pozbawione są bowiem szklanej wkładki. Istnieje też szeroki wybór co do wielkości termosów. Jeśli chcemy cieszyć się kawą w aucie, w porannych korkach to lepiej postawić na termos 0,3 l pojemności. Na dalsze wojaże najlepiej sprawdzą się termosy o pojemności 1,8 l. Kawa będzie służyć przez cały dzień. Doda energii gdy jej zabraknie. Ciekawym rozwiązaniem mogą okazać się również kubki termiczne. Dobrze dopasowany termos pozwoli cieszyć się wyśmienitą kawą przez cały dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *